Čestné stránky


Záchranářská kynologie je už od svých prapůvodních začátků synonymem nezištné a obětavé pomoci bližním.


Každý nový člen do kterékoli záchranné brigády přichází s čistými úmysly završit dosavadní sportovní zápolení za smysluplnou činnost při záchraně lidských životů. Někdy je však nucen jít do akce s ohrožením nejen vlastního života, ale i svého čtyřnohého partnera. A to už jsou samozřejmě situace, které si zasluhují nejvyšší ocenění...


Ocenění Jihočeši

Celá plejáda činů a aktivit si zasluhuje na základě dobrovolnosti vysoké ocenění. Přispívají k tomu i tradiční rituály svazu i brigád.

... více na: Významná ocenění Jihočechů

Jihočeští psi roku

V kynologii velmi platné "každý chvilku tahá pilku" se velmi výrazně projevuje i v celoročním hodnocení úspěšnosti soutěžních výkonů a dosažených výsledků jednotlivých psů.

... více na: Psi roku

Sošky za nejlepší speciál

Sošku "Krásy, Lásky a Pravdy" vytvořenou před mnoha lety akademickým sochařem Mílou Hotovým obdrží každý rok psovod, jehož pes v hodnoceném roce předvedl nejvýraznější speciál.

... více na: Držitelé sošky za nejlepší speciál

Ocenění psí veteráni

Když pes dosáhne věku deseti let, je slavnostně ukončena jeho aktivní činnost a psovod obdrží čestné uznání za deset let úspěšné kynologie.

... více na: Ocenění psí veteráni

Skokani roku

Výkonnostní skok vpřed na základě talentu skloubeného s poctivou prací v průběhu jednoho roku rozhodně zasluhuje ocenění.

... více na: Skokani roku

Čestná cena Dýka Pepy Brouma

Ve vzpomínce na Pepu Brouma dýku každoročně obrdží ten člen brigády, který v uplynulém roce prospěl kolektivu nejvíce nad rámec členských povinností. 

... více na: Čestná cena Dýka Pepy Brouma