Kronika roku ve zkratce ilustruje činnost Jihočeské záchranné brigády kynologů v průběhu celého roku.Kronika roku je zpravodajskou rubrikou, která by měla podávat čerstvé zprávy ze života jihočeských záchranářů. Zaznamenává všechny události a informace o výcvikových, organizačních, společenských a ostatních aktivitách brigády.


Leden na Spáleništi

byl ve znamení lavinových prací. Díky správné sněhové nadílce, bylo možné procvičovat nalezení ztracených předmětů, zasypaných batohů i figurantů „zavalených“ sněhem.

Samozřejmě nechyběla poslušnost a „suchý“ trénink cviků na zkoušku záchrany z ledu. Začátkem února nás čeká účast na mezinárodním semináři o záchraně z ledu, pořádaným Vodní záchrannou službou ČČK, se kterou již léta spolupracujeme. Na závěr soustředění někteří zúročili svou přípravu při zkouškách ZLP/C. Statečně si vedli všichni zúčastnění psi - rozhodčí Michal Svoboda, terén ani výška sněhu jim určitě práci nezlehčili. Nakonec zkoušku splnili Ebony s Janou Bourovou, Spuky se Sašou Keményovou a Gracie s Hankou Klímovou.