Kronika roku ve zkratce ilustruje činnost Jihočeské záchranné brigády kynologů v průběhu celého roku.Kronika roku je zpravodajskou rubrikou, která by měla podávat čerstvé zprávy ze života jihočeských záchranářů. Zaznamenává všechny události a informace o výcvikových, organizačních, společenských a ostatních aktivitách brigády.


Pražské plochy

Druhá březnová sobota patřila opět společnému tréninku s Ústeckou a Pražskou brigádou. ZBK Praha pro všechny uspořádala plošné cvičení v lesích nedaleko Prahy.

Byl to trénink pro týmy: psovod-pes-navigátor, zaměřený na praxi. Každý tým si vyzkoušel orientaci v terénu podle GPS, mapy i beze všech pomůcek, taktiku prohledávání terénu, pozornost vůči „rušivým“ předmětům, avizaci podél cesty, ale i trpělivost při nenalezení figuranta již v několikátém terénu. Nechyběla mezibrigádní spolupráce a výměna rad a informací. Po celém dni nabitém prací a přátelskou atmosférou jsme odjížděli s dalšími zkušenostmi, které určitě využijeme v naší další práci. Děkujeme ještě jednou organizátorům a těšíme se na další akce.